PROFIL
Her dilde çeviri

BinTongue şirketimizin İngilizce , Hollandaca, Fransızca ve Almanca’dan Türkçe dilinde çeviri yapan uzmanı hakkında

Binnur Tuncel van Pomeren BinTongue’un kurucusudur. Kimya dalında, lisans üstü çalısmalarını Pretoria Üniversitesi’nde tamamlamıştır (Güney Afrika). Bundan önce, Kimya dalındaki lisans öğrenimini (İngilizce ögrenim veren Boğaziçi Üniversitesi’nde, İstanbul) ve orta ögrenimini (Fransızca öğrenim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde, İzmir) Türkiye’de bitirmiştir. Çeşitli diller aracılıgıyla gördüğü kimya ögrenimi ve çalışma deneyimi sayesinde, dillere olan kabiliyeti sivrilmiş ve bu sayede diğer yabancı dilleri öğrenmesi kolaylaşmıştır: bu diller arasında Hollandaca ve Almanca yer alır.

Eylül 1998’de Türkiye’den Hollanda’ya taşınmasıyla birlikte yurt dışındaki ilk çalışma tecrübesini yaşar. Hollanda’da, sözleşmeli olarak çalıştığı ESA’da (European Space Agency) devamlı elemanları olmak üzere bir teklif almadan önce, Unilever Araştırma ve Geliştirme ve Amsterdam Vrije Üniversitesi gibi kuruluşlarda çeşitli projelerde araştırma yardımcısı olarak çalışmıştır. 2001 yılında, Güney Afrika’ya taşınmış ve orada kimya dalında onur belgeli lisans ve lisans üstü ünvanlarını almıştır. 2004 yılından bu yana, Almanya’da ikamet etmektedir. Çeviri hacminin büyümesi nedeniyle, bir süre boyunca araştırma görevlisi olarak hizmet ettiği Darmstadt Teknik Üniversitesi’ndeki çalışmalarına son vermiştir (Eylül, 2006).

Şirket

 

BinTongue genç bir kuruluştur. 2005 Kasım’ında, Matis International BV ile yapılan ilk proje sayesinde hayat bulmuş ve arkasından hızla büyümeye baslamıştır. 

Hızlı gelişme sadece ardı arkası bitmeyen projelerden dolayı degil, ama aynı zamanda şirketin organize olmaya ve ögrenmeye verdigi önem sayesindedir.

Kurulmasından bu yana, BinTongue haftalık planlarını başarıyla yerine getirmiştir. Bu haftalık planlar, süregelen seminerler ve muhtemel çevirmen sertifikaları hakkında bilgi almayı, bir projede beraber çalıştıgı kişilerin istekleri göz önüne alınarak hüküm ve şartların düzenlenmesini, CAT araçlarını kullanmadaki yeteneklerin gelişmesini ve CAT araçlarının birbirlerine göre güçlü ve zayıf noktalarının karşılaştırılmasını, faturaların otomatikleştirilmesi ve websitenin yaratılmasını kapsar.

İtibar, çok önemlidir. Bintongue, o yüzden, BinTongue’un eksik noktalarını kendisine gösterenlere minnettardır.

 2008 yılında şu tarihlerde size yardımcı olamayacağız

- 14 Ekim 2008 - Konferans işbirliği

- 19-20 Kasım 2008 - Düsseldorf MEDICA Fuarı 

 

Türkçe

English

Nederlands

Français

Deutsch

HOSGELDINIZ

ENG > TR ONLINE    NL > TR ONLINE